Endonezya gezimizden sonra, dünyadaki hemen hemen herkesin bu ülke hakkında bir şeyler bildiğini doğrulayabiliriz. Bazı insanlar Bali'yi, diğerleri volkanları ve plajları hakkında, bazıları da yaban hayatı nedeniyle bunu biliyor ve hatta yerli halkları, kültürleri, gelenekleri veya ucuz fiyatları için Endonezya'yı tanıyan insanlar bile var. Gerçek şu ki, Endonezya bir yerlerde hepimizin ülkeden benzersiz olarak tanıdığı bir şeye sahip. Bu konuda daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olmak için , seyahatiniz için hazırlanmadan önce bilmeniz gereken 10 gerçek de dahil olmak üzere Endonezya'nın ünlü olduğu her şeyi içeren bir liste yapmaya karar verdik .

Endonezya gezilecek en ünlü yerler

Endonezya'nın bilinen yeri hakkında konuşurken, popüler yerlerinden bahsetmek önemlidir. Çoğunuzun bildiği gibi, Endonezya Adaları volkanik bir kökene sahiptir ve binlerce dağ, yeşil alan, plaj ve en önemlisi 17.500'den fazla ada bulabilmenizin nedeni budur!
Endonezya'da ziyaret edilecek en iyi yerlerden bazıları Bali, Lombok, Komodo Adası, Mt. Bromo, Borneo ve daha fazlası… Ama biz de Raja Ampat'ı ziyaret etmenizi öneririz… tamamen farklı bir cennet!

Endonezya hangi yemeklerle ünlüdür?

Endonezya hangi gıda ile ünlüdür? Endonezya yemekleri hakkında bilmeniz gereken iki şey var. Birincisi, Endonezya yemeğinin çok lezzetli olması, taze otları ve yiyecekleri için kullandıkları büyük miktarda baharatın lezzetlerinin ana sebebidir. İkincisi ve en önemlisi, baharatlı yiyecekleri sevmemeniz durumunda dikkatli olmanız gerekir. Her öğünde baharatlı bir şey var. Hayal edebileceğiniz gibi, küçük bir biber parçasını denemek için inanılmaz bir fikrimiz vardı ve gerçekten baharatlıydı… Şey, bazı Endonezyalı arkadaşlarımız baharatlı hissetmek için onlardan yaklaşık 20 ila 20'ye ihtiyaç duyduklarını söyledi! Ağızlarımızın yandığını söylerken!

Dostça Endonezya halkı ve insanlar

Şüphesiz 30'dan fazla ülkemizi ziyaret ettik Endonezya halkı en güzel ülkeler oldu. Sadece gezimiz sırasında herhangi bir sorun yaşamadık değil, çoğu alanda fotoğraf çekerken bile eşyalarımızı yere bırakmayı başardık ve asla onlar için endişelenmedik. Ama en iyisi, herkesin size gülümsemesi, hatta sizinle iletişim kurmaya çalışmasıdır. Biz yolculuk sırasında onlarla bir resim çekmek isteyen 50'den fazla kişi sayıldı. Genelde Endonezya halkı çok hoş.

Endonezya'nın ünlü olmasının ana nedenlerinden biri vahşi yaşamıdır . Endonezya'nın florası ve faunası çok benzersizdir, birçok endemik tür vardır, bu da ülkede bulacağınız birçok şeyin, onları başka bir yerde göremeyeceğiniz anlamına gelir… Bu ne kadar etkileyici?

Her türlü olduğu gibi karasal yaban hayatı veya deniz yaban hayatı gibi önemli değil, ayrıca çok çeşitli kuşlar var. Endonezya'daki hayvanları görmek için en popüler yer Borneo Adası'dır. Ormansızlaşma sorunları büyük ve tehlikeli olmasına rağmen, adada hala ünlü Borneo orangutanı da dahil olmak üzere çok sayıda tür var. Ayrıca, Komodo ulusal parkı gibi vahşi yaşamı ile tanınan diğer bölgeler de vardır, burada birçok Komodo ejderhası adanın her yerinde özgürce yürüyebilir.

Ünlü Endonezya'nın tapınakları

Endonezya tapınaklarıyla ünlü olmasa da, dünyanın her yerinde bilinen bazıları var. Bali veya Java gibi bölgelerde, güzel ve çok fotojenik olan çok eski tapınaklar var.

Endonezya'daki en ünlü tapınaklardan bazıları Bali'deki Pura Ulun Danu Beratan veya Yogyakarta'daki Borobudur Tapınağı'dır.

Endonezya nüfus büyüklüğü

Endonezya'nın meşhur şeylerinden biri , dünyanın en kalabalık 4. ilçesi olmaktır Çin, Hindistan ve ABD'den sonra. Tüm ülkede yaklaşık 270 milyon insan var ve sadece Java adasında bunların% 60'ını bulabilirsiniz, bu da onu dünyanın en kalabalık adası haline getirdi.

Endonezya hakkında okuma zevk umuyoruz !!

 
 


yorumlar


yorum yap


Scroll to Top