Anasayfa / Sağlık / Limonun Ve Limon Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Limonun Ve Limon Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Limonun Ve Limon Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Mutfakta en çok aranan malzemelerden biri olan limon, hızla bir güzellik maddesi haline geliyor. C vitamini, kalsiyum ve potasyum ile paketlenmiş, birçok şaşırtıcı yararları vardır. Saç bakımı ve cilt bakım ürünlerinde kullanılmaktadır.

Limon suyu sivilce izlerine, lekelere, siyah noktalara ve ciltteki koyu lekelere karşı etkiler. Yağlılığı azaltır ve cildi aydınlatır. Kolayca kullanılabilir ve eşit derecede kullanımı kolaydır. C vitamini bakımından zengindir; cilt için iyi bir besindir. Burada bazı deri problemleri için nasıl kullanılacağıyla ilgili bilgilerle birlikte limonun yararlarına bir göz atın.

Dikkat Cildiniz çok kuruysa, kuruluğu artırabileceğinden doğrudan limon suyu uygulamayın. Onun yerine bal ve limon suyu kombinasyonunu kullanın. Aynı hassas bir cilt için de geçerlidir. Limon suyu uyguladıktan sonra güneşte dışarı çıkmak önerilmez.

Cildi aydınlatır

Limonlarda C vitamini bulunur ve cildinizi hafifletir ve aydınlatır. Geceleri taze sıkılmış limon suyu uygulayın ve sabah soğuk su ile yıkayın, sağlıklı ve güzel bir cilt için. Prosedür her iki günde bir tekrarlanırsa daha etkilidir. Cildiniz kuru ise, eşit miktarda bal ve limon suyu karışımını uygulayın.

Lekeleri  kaldırır

Limon suyu, lekeleri gidermede ve net bir cilt elde etmede çok etkilidir. Biraz zaman ve düzenli başvuru alacaktır. Melasma muzdarip veya yüzünüzde kahverengi lekeler veya lekeler varsa, bölgeye limon suyu uygulayın ve 15 dakika sonra yıkayın. Sabah ve akşam bu işlemi uygulayın. Birkaç hafta sonra lekeleriniz kaybolur bulacaksınız.

Siyah  Noktaları yok eder

Limon suyu, siyah lekeleri, yaş lekelerini ve yanık lekelerini hafifletir, çünkü C vitamini içerir. 2 çay kaşığı limon suyu ve domates suyunu karıştırın ve içine toz yulaf ekleyin. Bu karışımı yüzünüze uygulayın. 15 dakika sonra soğuk su ile yıkayın. Düzenli uygulama koyu renk lekeleri aydınlatacak ve bronzlaşmayı azaltacaktır.

Sivilceleri Azaltır

Limonların sivilceleri azaltmaya yardımcı olan antibakteriyel özellikleri vardır. Akne, toz ve kirlilik nedeniyle gözeneklerin tıkanmasından kaynaklanır. Limon suyu, gözenekleri temizleyerek size sağlıklı bir cilt kazandırır. Sivilceleri azaltmak için bu fırçayı deneyin: Bir miktar kabartma tozu limon suyu ile karıştırın ve hafifçe yüzünüze masaj yapın. Temiz bir cilt elde etmek için soğuk su ile yıkayın.Yağlılığı Azaltır

Yağlılığı Azaltır

Limon suyundaki askorbik asit yağlılığın azalmasına yardımcı olur. Bir çay kaşığı limon suyu eşit miktarda su ile karıştırın. Cildinizi nazikçe çözecek şekilde pamuklu bir top veya sürünüz kullanın. Sonra normal nemlendiricinizi kullanın. Cildiniz çok yağlıysa, bir yüz paketi kullanabilirsiniz. Kalın bir macun yapmak için 2 çay kaşığı dolgun toprak, bir çay kaşığı limon suyu ve su karıştırın. Bu karışımı yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Paketi kurutulduktan sonra yıkayın.

Kırışıklıkları Azaltır

Limon suyu kırışıklıkları azaltmada çok etkilidir. Bir çay kaşığı limon suyu eşit miktarda balla karıştırın. Bir miktar badem yağını ekleyin. Bu karışımı yüzünüze uygulayın. Yarım saat sonra soğuk suyla yıkayın. En iyi sonuç için günlük uygulama önerilir.

Cildi yumuşatır ve nemlendirir

Limon suyu, zeytinyağı ve bal karışımı, cildi yumuşatır ve nemlendiren inanılmaz bir temizleyicidir. Eşit parçalar limon suyu, bal ve zeytin yağı karıştırın. Cildinizi karışım ile birkaç dakika boyunca masaj yapın ve soğuk suyla yıkayın. Bu karışımı dirseklerinize, dizlerinize ve topuklarınıza uygulayarak nemlendirin. 10-15 dakika tutun ve daha sonra yıkayın.

Yüzünüze limon suyu uygulamadan önce, bir yama testi yapın. Olası yan etkiler yanma hissi veya aşırı kuruluktur. Herhangi bir cilt tedavisi görüyorsanız, bir doktora danışmak en iyisidir.

Limon suyunun sıkışması kalitesini mükemmel bir toner yapar. Nemlendirici uygulamadan önce yüzünüzde pamuklu bir top ile biraz limon suyu ıslatın. Bu aynı zamanda parlaklığın ve aşırı yağlılığın azalmasına yardımcı olacaktır. Eğer kesikleriniz varsa, biraz gül suyu veya sulu su ekleyerek limon suyunu inceltin. Salatalık suyu ve limon suyu karışımı da çok etkili bir tonerdir.

Limon suyunun düzenli olarak uygulanması, siyah noktaları etkili bir şekilde azaltacaktır. Sadece sık sık limon suyunu sıkarak gece uygulayınız ve sabahları soğuk su ile yıkayınız. Bir çay kaşığı süt tozunu limon suyu ve suyla karıştırabilirsiniz. Bu karışımı yüzünüze uygulayın. 5 dakika hafifçe ovun ve soğuk suyla yıkayın. Normal uygulaması siyah noktaları gidermeye yardımcı olacaktır.

Her ne kadar limon suyu çilelerinizi tamamen çıkarmazsa da, kesinlikle onları hafifletir. Pamuklu bir top kullanarak istenmeyen çillerin üzerine biraz limon suyu uygulayın. Bir aylık düzenli uygulama sonrasında, çilleriniz hafifletir. Ek çiller gelişmesini önlemek için, dışarı çıktığınızda iyi bir güneş kremi uygulayın.

Cansız bir cildiniz varsa, onu pul pul dökmek için limon kullanın. Şeker, limon suyu ve su yapıştırın ve yüzünüze uygulayın. Birkaç dakika masaj yapın ve soğuk suyla yıkayın. Ya da bir dilim bir limon alıp şekere daldırın ve onunla yüzünüzü masaj yapın. Ölü cilt hücrelerinin çıkarılmasına yardımcı olur ve altındaki yumuşak cildi açığa çıkarır.

Hakkında Alpaslan Günaydın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir